Maalausta ja/vai meditaatiota, tietoa lyhytkursseista

Taide ja meditaatio -erikoiskurssi I
Taiteen ja meditaation -erikoiskurssi I sopii niille, jotka haluavat aloittaa ytimestä – tai ovat maalanneet jo useamman vuoden, ovat mahdollisesti käyneet taidekoulun tai saaneet taiteen perusopetusta. Maalaustaitoa syventävä kurssi. Opetusta on kuutena sunnuntaina klo 10-15  ja opetuspäivien välissä oppilaat työskentelevät itsenäisesti annettujen tehtävien mukaan. Katso lisää täältä.
Meditaatiokurssi
Kiinnostaako “pelkkä” meditaatio? Kurssilla opittava meditaatioharjoitus on Hengityksen tarkkaaminen (mindfulness of breathing). Kurssi kokoontuu syksyn aikana viitenä lauantaina klo 9.00-11.15. Katso lisää.
Ateljeetyöskentelyn tuki
Ateljeetyöskentelyn tuki -kurssi on foorumi luovien ihmisten vuorovaikutteiselle olemiselle ja kokoontuu syksyn aikana kolmena sunnuntaina klo 16-20 (1krt/kk). Katso lisätietoja kurssista täältä ja kysy vapaita paikkoja täältä.