Lukuvuoden 2022–2023 opetus alkaa 8.9.2022. Vielä ehdit mukaan!

Uusi lukukautemme alkaa torstaina 8.9.2022.  Vielä mahtuu mukaan opiskelemaan Avoimen taidekoulun taidemaalarikoulutukseen!

Taidemaalarin ammatti on yksi harvoista jäljellä olevista käsityöammateista. Avoimen taidekoulun opetus on Suomen taidekentässä ainutlaatuista, sillä koulu yhdistää maalauksen ja meditaation. 3+1 -vuotisen opinto-ohjelman aikana voit keskittyä vain maalaukseen tai syventää suhdettasi taiteeseen ja työskentelyysi osallistumalla meditaation alkeis- ja jatkokurssille. Opiskelu onnistuu työn tai muiden opintojen ohessa, sillä opetusta on kolmena päivänä viikossa iltaisin ja viikonloppuisin. Voit työskennellä koululla myös opetusaikojen ulkopuolella.

Koulussa opit piirtämään ja maalaamaan öljyväreillä tai syvennät jo opittuja taitoja. Opettajamme ovat alansa ammattilaisia ja ohjaavat jokaista oppilasta henkilökohtaisesti. Avoimesta taidekoulusta saat valmiudet taidemaalarin ammatissa toimimiseen.

Tule kokeilemaan – löydä oma paikkasi!

facebook.com/avointaidekoulu
ig: @avointaidekoulu