KUUSI KULMAA -näyttely 20.-30.5.2017

Tervetuloa Avoimen taidekoulun KUUSI KULMAA -näyttelyyn Kalasataman Taiteilijataloon!

Avoin taidekoulu nostaa tänä keväänä näyttelyssään esiin kuusi valmistuvaa taiteilijaa. Näyttely on Avoimen taidekoulun 6. näyttely ja se pidetään koulun uusissa tiloissa Suomen Taiteilijaseuran Ateljeesäätiön taiteilijatalossa Kalasatamassa.

Intuitiivisen maalaamisen taitoon keskittyvän taidekoulun nelivuotiselta linjalta valmistuvat taidemaalarit ovat Risu Bredenberg, Petri Itälahti, Maikki Karttunen, Nina Liemola, Tiina Numme ja Anu Pettinen

Näyttely on avoinna 20.-30.5. ma-pe klo 12-18 ja la-su klo 11-16
(helatorstaina 25.5. klo 12-18). Aukioloaikoina paikalla on joku valmistuneista taiteilijoista, joka kertoo mielellään lisää teoksista ja työskentelytavoistaan.

AVAJAISET pe 19.5. klo 17-19

Osoite: Vanha talvitie 9

TERVETULOA!